Це чудове зображення, отримане космічною обсерваторією Hubble, демонструє спіральну галактику NGC 2835, розташовану в сузір’ї Гідри на відстані 28 мільйонів світлових років від Сонця.
Як і наш Чумацький Шлях, NGC 2835 має перемичку (бар) — видовжену структуру з зірок і газу, яка перетинає її посередині. На фотографії чітко виділяється яскраве галактичний ядро, що нагадує око. У центрі знаходиться надмасивна чорна діра, маса якої в мільйони разів більше за сонячну.
Світлина також демонструє численні скупчення яскравих блакитних світил, що прикрашають спіральні рукава NGC 2835. Їхня присутність свідчить про те, що в галактиці триває процес активного формування нових зірок. Саме тому вона була обрана в якості об’єкта для зйомки. Її фотографія була зроблена в межах програми PHANGS-HST, розгорнутої для вивчення взаємозв’язку між хмарами холодного газу і молодими зірками. Окрім телескопа Hubble, у програмі також задіяний Дуже великий телескоп Європейської Південної обсерваторії (VLT ESO) та система антен ALMA.
За матеріалами: https://spacetelescope.org