Firefly Aerospace можуть продати за 1,5 млрд доларів

Приватну ракетну компанію Firefly Aerospace невдовзі можуть продати за 1,5 млрд доларів. Про це повідомляють джерела, близькі до її головних інвесторів. Проте поки що жодних остаточних рішень не ухвалено.

Запуск ракети Alpha, створеної Firefly Aerospace
Пуск ракети Alpha, створеної Firefly Aerospace. Джерело: PR Newswire

Firefly Aerospace можуть продати за 1,5 млрд доларів

Американську приватну компанію Firefly Aerospace, що спеціалізується на створенні легких ракет, невдовзі можуть продати. Раніше вона належала українському підприємцю Максиму Полякову, а зараз фінансується низкою американських компаній.

Зокрема, до них належить і AE Industrial Partners. Її представники у приватній бесіді повідомили, що розглядають щодо Firefly Aerospace чимало стратегічних ініціатив, проте просили публічно не повідомляти подробиць цієї справи, оскільки розголос може зашкодити їхнім планам. Люди, які дотичні до цих процесів, говорять про суму у 1,5 млрд доларів, за яку її можуть продати.

При цьому на офіційному рівні жодних коментарів ані Firefly Aerospace, ані AE Industrial Partners не надають. Схоже, що в колах, в яких ухвалюють рішення, остаточної впевненості у необхідності продажу немає і все ще може закінчитися нічим.

Фінансові інтереси AE Industrial Partners

Компанія AE Industrial Partners інвестувала у Firefly Aerospace Inc. 75 млн доларів у 2022 році. Потім був ще один раунд грошових вливань у 2023-му. Саме тоді розробника ракет і оцінили у 1,5 млрд доларів.

Інвестори підтримали компанію в укладанні угод, включаючи придбання у 2023 році Spaceflight Inc, розробника супутників і брокера послуг із запуску. Головним продуктом Firefly Aerospace є одноразова ракета Alpha.

На її запуски вже укладені контракти з NASA та Міністерством оборони США. Крім того, є плани запуску на Місяць автоматичного зонда Blue Ghost з апаратурою американської космічної агенції.

За матеріалами www.bloomberg.com