Астроном-любитель Ендрю Маккарті з Австралії зазнімкував викид плазми з поверхні Сонця завдовжки 1,6 млн км. Він стався наприкінці вересня під час невеликого спалаху. Це свідчить про те, що активність нашого світила зростає.
Астроном зафіксував викид плазми
Астроном-любитель з Австралії Ендрю Маккарті опублікував дивовижний знімок потоку плазми, що виривається з поверхні Сонця. Його довжина становить 1,6 млн км. Зображення було отримане ще 24 вересня, коли на поверхні нашого світила відбувся не дуже масштабний сонячний спалах.
Попри те, що сам спалах викликав геомагнітну бурю категорії G1, найменшу з можливих, об’єм плазми, яка була викинута в космос, неабияк вразив. Швидкість її сягала 161 000 км/с, тобто перевищувала половину швидкості світла.
Початково плазма містилася у велетенському протуберанці, який під час спалаху розірвався і частина його відлетіла у космос. За словами Маккарті, це була найбільша подібна подія, яку він коли-небудь спостерігав.
Астроном стежив за Сонцем протягом шести годин. Його камера робила щосекундно від 30 до 80 кадрів. Усі разом вони складалися в один великий файл, який дозволив роздивитися корональний викид маси.
Як було отримане зображення
Саме одне із зображень цього файлу й опублікував Маккартні. На ньому і сонячна корона, і сам викид плазми мають помаранчевий колір. Але це — штучне забарвлення, якого їм надав астроном, щоб трохи згладити ефект знімання.
Річ у тім, що насправді плазма сонячної корони має червоно-рожевий колір. Але через надзвичайно малу витримку на знімку вона здавалася скоріше білою. Тож для того, аби на зображенні було видно більше деталей, астроном надав йому штучних кольорів.
Останнім часом корональні викиди маси почастішали. А в жовтні до них додалися ще й надзвичайно потужні спалахи. Цей цикл виявився набагато активнішим за всі попередні, й у міру того, як наближується його максимум, Сонце ставатиме все активнішим і активнішим.
За матеріалами www.sciencealert.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine