​​Венесуела визнала, що втратила супутник зв’язку

Міністерство науки та технологій Венесуели офіційно визнало втрату геостаціонарного супутника зв’язку VeneSat-1. Інцидент стався 13 березня. В той день апарат виконав 2 маневри, які вивели його на еліптичну орбіту з перигеєм на 50 км нижче й апогеєм на 525 км вище орбіт геостаціонарних супутників. За даними супутникових трекерів, незабаром після цього VeneSat-1 почав безконтрольно обертатися.

Супутник VeneSat-1. Джерело: BAES

Венесуельські посадовці не надали інформації з приводу аварії. Однак виконавчий віцепрезидент китайської компанії China Great Wall Industry Corporation, яка побудувала супутник, пояснив можливі причини інциденту. За його словами, у VeneSat-1 зламався механізм, який відповідає за розгортання сонячних батарей. Через це фахівці втратили можливість перезаряджати бортові акумулятори, що зробило неможливим продовження роботи апарату.

У звичайних обставинах, геостаціонарні супутники, які виробили свій ресурс, переводяться на орбіту поховання, розташовану на 200-300 км вище від їх робочої позиції. Однак в цьому випадку інженери опинилися в ситуації, коли у супутника залишилося енергії лише на кілька годин роботи. Це зробило неможливим використання традиційної процедури виведення з експлуатації. Отже, довелося в екстреному порядку змінити параметри орбіти VeneSat-1, щоб знизити ризик для інших супутників.

Звичайно, час від часу VeneSat-1 буде перетинати орбіту, на якій розташовані наявні геостаціонарні апарати. Але таким чином ймовірність його зіткнення з ними менша, ніж якби він залишився на своїй минулій орбіті.

За матеріалами: https://spacenews.com