​​Космодром Куру відновить роботу в червні

Космодром Куру в Французькій Гвіані відновить пускову діяльність в червні. Про це повідомив адміністратор Національного центру космічних досліджень Франції Жан-Ів ле Галл (Jean-Yves le Gall).

У 2020 р. з космодрому Куру планували здійснити 14 космічних запусків. Однак стартовий комплекс встиг прийняти лише 2 місії. У березні концерн Arianspace оголосив про припинення пускової діяльності у зв’язку з епідемією коронавірусу COVID-19. Після цього більшість співробітників космодрому була евакуйована до Європи.

Тепер Arianspace планує відновити роботу комплексу: 14 травня — після того, як Франція послабить карантинні заходи — в Південну Америку відправиться команда з сотні інженерів. Після проходження 14-денного карантину, вони займуться підготовкою запуску легкої ракети Vega з розвідувальним апаратом Falcon Eye 2, що належить ОАЕ. Її старт запланований на середину червня. Наступною місією стане запуск носія Ariane 5 у кінці липня.

За словами Жан-Іва ле Галла, банкрутство компанії OneWeb матиме обмежений вплив на роботу комплексу. У 2020 році з території Куру збиралися провести лише 2 запуски в інтересах цієї компанії. Також тимчасове зупинення пускових операцій не позначилося на термінах будівництва стартового столу для нової ракети Ariane 6, оскільки будівництво ведеться, в основному, силами місцевих робітників, які відновили свою діяльність ще 21 квітня.

За матеріалами: https://spacenews.com