​​Інженери встановили на ровер Perseverance чіп з 11 млн імен

У 2019 році NASA організувала акцію Send Your Name to Mars, спрямовану на популяризацію науки та космічних досліджень. У рамках цієї акції, відомство запропонувало всім охочим відправити своє ім’я на Марс. Цією можливістю скористалися 10 932 295 людини.

Їх імена були записані на 3 кремнієві мікрочипи. Нещодавно ці чіпи встановили на алюмінієву пластину, яку прикріпили до корпусу нового ровера Perseverance. Разом з іменами до Червоної планети також відправиться 155 есе, написаних школярами, які брали участь в конкурсі з вибору імені для марсохода.

Пандемія коронавірусу COVID-19 поки що не вплинула на хід підготовки ровера до майбутнього запуску. Фахівці NASA продовжують збірку апарату в штатному режимі. Днями на нього були встановлені компоненти системи, призначені для збору та зберігання зразків марсіанського ґрунту. Передбачається, що в майбутньому вони можуть бути підібрані спеціалізованої місією та згодом повернуті на Землю для детального дослідження. Також інженери почали переводити марсохід у конфігурацію, необхідну для його установки під головний обтічник ракети Atlas V.

Старт місії Mars 2020 заплановано на липень 2020 р. Заплановано, що 18 лютого 2021 року ровер здійснить посадку в 49-км кратері Езеро. У далекому минулому на цій території розташовувалася річкова дельта, від якої залишилися шари осадових відкладень. Їх вивчення допоможе вченим зрозуміти, яким був клімат стародавнього Марса і чи є вірогідність, що на ньому існувало життя!

За матеріалами: https://www.nasa.gov