​​Firefly отримала сертифікат якості для виробництва ракет

Компанія Firefly Aerospace оголосила, що пройшла сертифікацію за системою менеджменту якості (СМЯ) відповідно до стандарту AS9100. З цього приводу гендиректор компанії Том Маркусик (Tom Markusic) сказав: «Сертифікація по AS9100 знаменує собою ключову віху в становленні Firefly, оскільки ми отримали право перейти від розробки до виробництва ракети-носія Alpha. Ми знаходимося в гарному положенні, щоб отримати нові контракти та можливості для розвитку».

Пожежний двигун тесту викрадача. Джерело: Едвардс ЗМІ

Сертифікація по AS9100 — це перевірка відповідності методикам управління якістю, які стандартизовані й широко використовуються у всій аерокосмічної промисловості.

Firefly буде використовувати програму забезпечення якості, сертифіковану за стандартом AS9100, у виробництві широкого спектра ракетно-космічної техніки, включаючи ракети-носії Alpha та Beta, місячний спусковий апарат Genesis й орбітальний транспортний апарат OTV.

Додатково Firefly зажадала, щоб усі постачальники також були сертифіковані за стандартом AS9100. Це дозволить посилити програму контролю якості та прискорити процес переходу від тестових випробувань до виробництва ракет.

Наразі основні зусилля інженерів Firefly зосереджені на малій ракеті Alpha. Вона зможе доставити до 1000 кг вантажу на орбіту висотою 200 км та до 630 кг — на 550-км сонячно-синхронну орбіту. У компанії сподіваються, що дебютний політ нового носія відбудеться у другій половині цього року.

За матеріалами: https://firefly.com