Космічні туристи Blue Origin потрапили у пастку після польоту

Космічна приватна компанія Джеффа Безоса Blue Origin здійснила успішний екіпажний політ на край космосу. Однак наприкінці польоту вона зіткнулася з неочікуваною проблемою: надокучливими чагарниками. Капсула із шістьма пасажирами успішно приземлилася, але одразу потрапила в зарості чагарників у Західному Техасі.

На відео помітно, як співробітники Blue Origin намагаються вирубати вперті чагарники навколо капсули. Вони принесли металеву двоступеневу драбину, щоб допомогти пасажирам спуститися, але спочатку потрібно було звільнити місце від рослинності. Через кілька хвилин команда встановила драбину, і космічні туристи вийшли з люка.

Інцидент з кущами став об’єктом жартів в Інтернеті. На Reddit з’явився мем, де порівнювали старт ракети Blue Origin та капсулу в заростях чагарників. Підпис до мему був такий: «Хто переможе: космічний корабель чи кілька чагарників?».

NS-25
Екіпаж місії NS-25 виявився заблокованим всередині капсули New Shepard. Кадр із відео

Цей політ увійшов в історію завдяки члену екіпажу Еду Двайту, який у 90 років став найстарішим астронавтом в історії. Він був першим чорношкірим кандидатом в астронавти в 1960-х роках, але так і не полетів у космос. Недільний політ став його шансом на повторну спробу.

Після дворічної перерви політ став важливим успіхом для Blue Origin. Компанія тимчасово припинила свою діяльність у 2022 році через несправність ракети New Shepard, яка змусила капсулу з експериментами NASA катапультуватися. На щастя, пасажирів на борту не було.

Інцидент привернув увагу Федерального управління цивільної авіації, яке видало 21 рекомендацію, включаючи перероблення деяких частин двигуна.

Раніше ми повідомляли про те, як космічний турист поділився враженнями від польоту на New Shepard.

За матеріалами futurism.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine